حقوق و قوانین کارآونگ

این صفحه سند رسمی قوانین و مقررات کارآونگ و تمامی برندهای تابعه آتلیه ساعتچی است. لطفاً پیش از ثبت سفارش به طور کامل مطالعه بفرمائید.

تاریخ بروزرسانی: 1401/08/01

باستحضار می‌رسانیم با توجه به رصد اداره دارایی بر روی حساب‌های بانکی از این نپس این مجموعه به هیچ عنوان برگشت هزینه به حساب نخواهد داشت و در صورت بروز هرگونه مشکل و کنسلی و لغو پروژه و عدم همکاری؛ جهت برگشت وجه تنها امکان ایجاد اعتبار در پنل کاربری برای سفارشات بعدی شما وجود دارد.

تبصره: در صورت اصرار به عودت وجه (پیش از ثبت سفارش) و یا (قبل از شروع پروژه) 10% از کل مبلغ کسر و الباقی پس از  48 ساعت کاری به حساب کاربر واریز خواهد شد.

تبصره: در زمان انجام پروژه لغو پروژه و درخواست استرداد وجه امکان پذیر نبوده و مبلغ بابت ضرر و زیان دریافت خواهد شد.

هزینه ارسال تمامی سفارشات برعهده کاربر (مشتری) می‌باشد.

تمامی هزینه‌های حمل و نقل سفارشات در محیط شهری و بین استانی بوسیله پیک موتوری، وانت، تیپاکس، باربری، سواری و … شامل این بند می‌باشند.

 1. زمان تحویل هر پروژه به صورت روز کاری داخل بند قرارداد قید می‌شود.
 2. روزهای کاری به روزهای شنبه تا چهارشنبه غیر از تعطیلات رسمی اطلاق می‌گردد.
 3. در نظر داشته باشید که فرایند طراحی و تولید (تعداد روزهای کاری اعلام شده) پس از تایید نهایی فایل و تسویه کامل حساب آغاز و محاسبه خواهد شد.
 4. در 3 ماهه آخر سال به علت حجم بالای سفارشات امکان تاخیر در زمان تحویل وجود دارد.
 5. امکان تاخیر بنا به حجم سفارشات و تعطیلات رسمی تا 3 روزکاری وجود دارد.
 6. به طورکلی زمان تحویل طراحی گرافیک 5روز کاری، طراحی نشانه 10 روز کاری، طراحی سایت 25 روز کاری، سفارشات چاپی 8 روزکاری خواهد بود.

قوانین کارآونگ

سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم‌الاجرا بین کاربر سایت («شما» و یا «کاربر» و یا «خریدار») و آتلیه طرارحی گرافیک و برندینگ ابوتراب ساعتچی («ما» ، «آتلیه ساعتچی»، «رامپک»، «لوگومونودیدی»، «بهانه» و «کارآونگ») است. کارآونگ طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف­ کننده فعالیت می‌کند. درصورتی‌که کاربر قصد عضویت و استفاده از خدمات سامانه کارآونگ را داشته باشد، لازم است متن قوانین و مقررات («قرارداد») را به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از وب­سایت و یا عضویت در آن نماید.

استفاده از سامانه کارآونگ، اقدام به عضویت، اقدام به ورود کاربر به وب‌سایت، و استفاده از سایر خدمات ارائه‌شده، به معنای آگاه بودن از قرارداد و قبول مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می­پذیرد که رابطه بین کارآونگ و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود. لذا درصورتی‌که موادی از این قرارداد یا کلیت آن موردتوافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات کارآونگ را ندارد. این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع موردقبول در روابط کارآونگ و کاربران خواهد بود.

به دلیل اهمیت سند حاضر و نیز به‌منظور تسهیل مطالعه برای کاربر، مفاد هر ماده در بخش های مرتب شده، برای شما فراهم‌شده است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج در قرارداد حاضر، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی فی‌مابین کاربر و کارآونگ محسوب می‏‌شود. ثبت‌نام، عضویت و خرید خدمات کارآونگ با مطالعه قرارداد حاضر توسط شما انجام می‌شود و به منزله امضاء قرارداد ملاک عمل خواهد بود.

ماده  1 – تعاریف

 • فروشگاه آنلاین: فروشگاهی بر بستر اینترنت که امکان فروش و ارائه محصولات، خدمات و دریافت وجه متقابل آن به‌صورت بر خط و بلادرنگ از طریق آن میسر است.
 • محصولات دیجیتال: کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن‌ها را طریق اینترنت وجود دارد.
 • سامانه (پلتفرم) کارآونگ: یک فروشگاه آنلاین برای فروش خدمات و محصولات طراحی و اجراشده توسط آتلیه ساعتچی و تمامی برندهای آن شامل (طراحی نشانه، طراحی گرافیک، طراحی سایت، بروزرسانی، هدایای تبلیغاتی و …) و سایر محصولات دوره‌ای است که به‌عنوان حق‌العمل کار طبق قانون تجارت عمل می‌نماید.
 • کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از سامانه کارآونگ استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام در سامانه کارآونگ و فشردن دکمه ثبت‌نام اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و امضاء نموده و بر اساس آن اقدام به بهره‌برداری از سامانه کارآونگ می‌نمایند.
 • خریدار: کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه در سامانه کارآونگ می‌نماید.
 • فروشنده: کسی است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی که به‌واسطه کارآونگ اقدام به فروش یک محصول به‌صورت آنلاین می‌نماید.
 • حساب کاربری: حساب کاربری کاربر در سایت به آدرس https://karavang.ir که کاربر از طریق این حساب می‌تواند فهرست محصولات خریداری‌شده یا منتشرشده خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ویرایش و بروز رسانی است.
 • محصول: هر یک از محصولات ارائه‌شده توسط فروشندگان و سایر کاربران در کارآونگ است.
 • تحویل محصول: منظور از تحویل محصول، اعطای مجوز بهره‌برداری از محصول موردنظر خریدار از طریق ارائه لینک دانلود محصول موصوف و یا ارائه دسترسی بر اساس فاکتور یا قرارداد بین کاربر و کارآونگ است.
 • روزهای کاری: به روزهای شنبه تا چهارشنبه به غیر از تعطیلات رسمی گفته می‌شود. بدیهی است هرگونه انجام خدمات در خارج از این روزها مشمول هزینه فورس ماژور می‌گردد.
 • کیف پول: یک مفهوم انتزاعی از کیف پول مرسوم که هنگام خریدوفروش آنلاین جهت نگهداری اطلاعات حساب افراد (اعتبار) در فروشگاه آنلاین استفاده می‌شود. اعتبار موجود در کیف پول از طریق خرید شارژ الکترونیکی قابل‌افزایش است و معمولاً در صورت وجود اعتبار کافی در کیف پول کاربر، برای پرداخت صورتحساب، نیازی به استفاده از درگاه‌های پرداخت نیست. در کارآونگ به عنوان ترغیب مشتریان در زمان ورود اعتباری به این کیف پول اضافه خواهد شد و همچنین در ادوار مختلف و براساس مناسبت‌ها رو‌ش‌هایی برای کسب اعتبار هدیه ارائه می‌شود. خاطرنشان می‌گردد اعتبار موجود در کیف پول قابل برداشت نبوده و تنها برای استفاده و پرداخت هزینه خدمات ارائه شده در سایت کارآونگ کاربرد دارد. امکان استفاده از موجودی کیف پول برای پرداخت هزینه اقلام فیزیکی، دامنه‌ها، هاستینگ، افزونه‌ها و هرگونه کالای غیرخدماتی امکان‌پذیر نبوده و در صورت مشاهده از حساب کاربر کسر و بعنوان بدهی برای ایشان محاسبه می‌گردد. بدیهی است هرگونه تحویل کالا و خدمات منوط به تسویه مانده حساب می‌باشد.
 • شارژ الکترونیکی: یک محصول الکترونیکی (معمولاً مختص همان فروشگاه آنلاین) است که کاربران با خرید و پرداخت مبلغ آن از طریق درگاه‌های بانکی موجودی کیف پول خود را افزایش می‌دهند. معمولاً با خرید شارژ الکترونیکی، مبلغی نیز به‌عنوان جایزه به کاربر (مشتری) اختصاص می‌یابد. (امکان افزایش شارژ برای مدیر سیستم نیز مهیا است)
 • تیکت: سند الکترونیکی که حاوی مکاتبات خریداران، فروشندگان، بازاریابان و سایر کاربران با یکدیگر و کارآونگ می باشد.
 • سیستم جامع تیکت: قابلیتی در حساب کاربری کاربران است که کلیه مکاتبات الکترونیکی خریداران، فروشندگان، بازاریابان و سایر کاربران با یکدیگر یا کارآونگ در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل‌پیگیری است.
 • پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به مشکلات مربوط به عملکرد محصول در محیط تست وردپرس است.
 • وردپرس: یک سیستم مدیریت محتوا (به انگلیسی: CMS) برای راه‌اندازی و ایجاد سایت‌ها و وبلاگ‌ها است.
 • ووکامرس: بخشی از سامانه کارآونگ است که عملیات مربوط به خریدوفروش را کنترل و مدیریت می‌نماید.
 • درگاه پرداخت: یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت کارآونگ به پردازنده/بانک را تسهیل می‌کند.

ماده  2 – مجوز استفاده

 • با توجه به این مفاد قرارداد حاضر، کارآونگ حق استفاده غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌انتقال از سامانه کارآونگ را به («کاربر») اعطا می‌کند. کلیه حقوق، مالکیت و منافع سامانه کارآونگ در مالکیت انحصاری کارآونگ است.
 • کاربر می‌پذیرد صرفاً استفاده‌کننده سامانه کارآونگ است و لذا هیچ‌گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با کارآونگ را ندارد و بدین سبب نمی‌تواند مدعی حقی گردد.

ماده  3 – مدت قرارداد

 • قرارداد حاضر به مدت یک سال از تاریخ ثبت نام کاربر در سامانه کارآونگ است. در صورتی که طبق بخش «ک» حساب کاربری مسدود نگردد، قرارداد به صورت خودکار به صورت یک ساله تمدید خواهد شد.
 • در قراردادهای طراحی سایت بدیهی است پس از اتمام مدت قرارداد مقتضی است تمامی هزینه‌های مرتبط با تمدید پشتیبانی، دامنه، هاستینگ و سایر موارد از این دست پرداخت گردد. در صورت عدم پرداخت هزینه‌های تمدید در دوره بعدی اطلاعات از دسترس خارج گردیده و استخراج مجدد آن مشمول هزینه می‌باشد.

ماده 4 – مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت

 • مبلغ محصولات و خدمات به طور دقیق به همراه شرایط تخفیف در سایت مندرج شده است. اما چنانچه محصول یا خدماتی را به صورت مجزا و مستقل از خدمات ارائه شده دریافت نمودید مبلغ آن در صورتحساب و یا قرارداد اختصاصی برای شما صادر شده و ارائه می‌گردد.
 • زمان تحویل موضوع قرارداد به مدت 30 روزکاری پس از دریافت مبلغ قرارداد خواهد بود. مقتضی است شما کاربر محترم طی مدت 10روز کاری پس از تحویل موضوع قرارداد نسبت به بازبینی و آزمایش آن اقدام نموده و مراتب را جهت ویرایش، کتباً به صورت تیکت به کارآونگ ابلاغ فرماید تا مشکلات به صورت رایگان مرتفع گردد. (روزهای کاری: روزهای شنبه تا چهارشنبه به غیر از روزهای تعطیل رسمی اطلاق خواهد شد. هرگونه فعالیت در خارج از این روزها مشمول خدمات فورس ماژور می‌باشد که میزان 30% به مبلغ خدمات اضافه خواهد شد)
 • بدیهی است تمامی ویرایش‌های عمومی (به غیر از تغییرات ساختاری نظیر تعویض قالب و انتقال هاست و سایر موارد خارج از دستور) در این بازه زمانی به صورت کاملاً رایگان انجام خواهد شد.
 • چنانچه پرداخت وجوهات در تاریخ مقرر صورت نگیرد و یا هر یک از چک‌های موضوع این قرارداد به هر دلیلی با برگشت مواجه شد و یا توافقات پرداخت در تاریخ مقرر صورت نپذیرد، مجری حق فسخ یک طرفه قرارداد را دارد و کاربر ضمن این قرارداد حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط نموده است؛ با عنایت به جمیع جهات موضوع قرارداد پس از گذشت 5 روز فسخ و سایت از دسترس خارج خواهد شد.

ماده  5 – نمایندگی

 • کاربر تضمین می‌نماید که به‌عنوان اصیل و نه به نمایندگی از شخص دیگر از پلتفرم کارآونگ استفاده می‌کند. لذا درصورتی‌که به نمایندگی از شخص دیگری درصدد استفاده از پلتفرم کارآونگ باشد، بدین‌وسیله تضمین می‌نماید که حق پذیرفتن شرایط و مفاد قرارداد حاضر به نمایندگی از شخص موصوف را دارد.

ماده  6 – حساب کاربری

 • برای استفاده از خدمات سامانه کارآونگ بایستی هر کاربر، اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری ایجاد نماید.
 • کاربر مطلع است صرفاً اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند حق استفاده از سامانه کارآونگ و خرید محصول را دارا هست. لذا درصورتی‌که کاربر زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، صرفاً از طریق والدین یا قیم قانونی خود می‌تواند حساب کاربری داشته باشد.
 • کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته‌شده در زمان ثبت‌نام و خرید محصول را به‌صورت صحیح و به‌روز وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام‌شده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، کارآونگ مجاز به پیگیری قضایی نزد مراجع ذی‌صلاح است. همچنین در صورت ایجاد تغییر در اطلاعات، کاربر ملزم به تغییر و به‌روزرسانی اطلاعات است، در غیر این صورت تا زمان به‌روزرسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می‌گیرد.
 • کاربر موظف است صرفاً با ایمیل و شماره متعلق به خود نسبت به ثبت‌نام در سامانه کارآونگ اقدام نماید.
 • هر شخص صرفاً می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشند.
 • در زمان ثبت‌نام، کاربر نام کاربری و کلمه‌ی عبور خود را تعیین می‌نماید. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است. کاربر بدین‌وسیله موافقت می‌نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به کارآونگ اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع‌رسانی به کارآونگ انجام‌نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام‌شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
 • کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند و مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی نسبت به خدمات مربوط به کارآونگ انجام می‌شود به عهدۀ کاربری که اطلاعات هویتی وی ثبت شده است خواهد بود.
 • مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات کارآونگ در مورد کاربر شخص حقوقی، متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.
 • کاربر همۀ داده‌پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.
 • کاربر آگاه است با ثبت‌نام در سامانه کارآونگ، ممکن است در راستای معرفی محصولات و خدمات و یا اطلاع‌رسانی رویدادها، ایمیل و یا پیامی را از سامانه کارآونگ دریافت نماید.
 • کاربر می‌پذیرد که کارآونگ ممکن است از طریق ارسال پیامک به شماره از قبل تعریف‌شده، یا ایمیل به نشانی اعلامی توسط کاربر در زمان احراز هویت، به‌عنوان راه ارتباطی کارآونگ با وی استفاده کند. کاربر آگاه است که احراز هویت ممکن است در بازه‌های زمانی که توسط کارآونگ تعیین می‌شود، صورت می‌گیرد.

ماده  7 – مالکیت معنوی

 • کلیه محتوای سامانه کارآونگ و طراحی ظاهری آن (feel and look)ازجمله علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 هستند، متن، گرافیک، دکمه‌ها، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری، دادهای گردآوری‌شده و نرم‌افزار، متعلق به کارآونگ و یا فروشندگان بنا به مورد و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب 1388 است.
 • علائم تجاری موجود در سایت کارآونگ چه ثبت‌شده باشند یا خیر، متعلق به کارآونگ و یا فروشندگان بنا به مورد است و به‌موجب قرارداد حاضر هیچ مجوزی برای استفاده از آن‌ها داده نشده است و نمی‌توان بدون رضایت کتبی از کارآونگ بنا به مقتضی استفاده نمود.
 • کارآونگ متذکر می‌شود که تمام حقوق مالکیت فکری متعلق به آن محفوظ است و اموال فکری متعلق به کارآونگ در زمره‌ی باارزش‌ترین اموال آن‌ها محسوب می‌شود و کلیه ابزارهای قانونی را برای حفظ آن‌ها به کار خواهد گرفت.
 • همه مطالب در دسترس از طریق سامانه کارآونگ، جزئی از اموال کارآونگ محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار کارآونگ است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای کارآونگ محفوظ می‏‌دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از مطالب و اطلاعات موجود در سامانه کارآونگ صرفاً با مقاصد شخصی و با حفظ نام کارآونگ هستند.

ماده  8 – مسئولیت محدود

 • کارآونگ منتهای تلاش خود را برای قرارگرفتن محتوای صحیح و یکنواخت می‌نماید ولیکن کارآونگ، مدیران، کارکنان یا نماینده آن تضمینی در رابطه سامانه کارآونگ یا محتوای آن ازجمله از جهت صحت، کامل بودن، قابل‌اتکا بودن آن‌ها نمی‌دهند؛ آن‌ها بابت خساراتی که به سبب افشای اطلاعات خطاها، اشتباهات و باگ‌های استفاده از سامانه کارآونگ به کاربران وارد می‌شود، مسئولیتی نخواهند داشت. همچنین کارآونگ هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد و تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد و کاربر به ریسک خود از این وب‌سایت استفاده می‌نماید.
 • خدمات کارآونگ به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه تضمین صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. کارآونگ هیچ‌گونه ضمانتی مانند بی‌عیب بودن و امنیت و … خدمات سامانه کارآونگ نمی‌دهد. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد خدمات کارآونگ که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار است. کارآونگ تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن اطلاعات سایت شما) نخواهد بود.
 • سقف خسارات اثبات‌شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و کارآونگ هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

ماده  9 – حل‌وفصل اختلافات

 • کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا در ارتباط با آن از جمله در خصوص انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا از طریق مذاکره طرفین حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم انجام مذاکرات، و یا عدم حصول نتیجه ظرف یک‌ماه پس از بروز اختلاف، هر یک از طرفین ‌می توانند اختلاف را به مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ارجاع نمایند که مطابق آئین داوری آن مرکز بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.

ماده  10 – پرداخت

 • درصورتی‌که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرایم رایانه‌ای یا بدون اخذ مجوز، به‌واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول نماید و بدین سبب کارآونگ متحمل خسارت ازجمله به نحو غیر انحصاری پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا به پرداخت مبلغی محکوم گردد، مکلف به پرداخت 10 برابر هزینه‌های صورت گرفته به کارآونگ خواهد بود.
 • امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌هیچ‌وجه وجود ندارد. در این راستا کاربر می‌پذیرد در صورت برقرار بودن شرایط مرجوعی محصول طبق مفاد قرارداد حاضر، تعهد به بازگشت وجه ظرف 6 روز از تاریخ قبول مرجوعی، فقط به‌صورت شارژ کیف پول انجام‌شده و کاربر می‌تواند محصول دیگری را از کارآونگ خریداری کند.

ماده  11 – قطع خدمات و مسدود کردن حساب کاربری

 • کارآونگ در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که عضویت یک کاربر می‌تواند برای کارآونگ یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات کارآونگ را دارد، این موضوع متعاقباً به اطلاع کاربر می‌رسد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت. مهم‌ترین مصادیق این بند به‌نحوه غیر انحصاری به شرح زیر می‌باشد:
  • فروش و یا پخش محصولات کارآونگ به نحو مستقیم یا غیرمستقیم، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، به سبب فعل یا ترک فعل کاربر؛
  • در صورتی که کاربر با ایمیل یا شماره متعلق به دیگری اقدام به ثبت‌نام در سامانه کارآونگ نماید؛
  • کاربر بیش از یک حساب کاربری داشته باشد؛
  • تبصره: در این حالت یکی از حساب‌ها به صلاحدید کارآونگ حذف و پنل کاربری مسدود می‌شود؛
  • هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار کارآونگ شود؛
  • توهین و یا افترا زدن به کارآونگ یا سایر کاربران به هر نحو (از جمله به نحو غیرانحصاری از طریق پنل کاربری کاربر یا در فضای مجازی)
  • به سبب اعمال مفاد بخش حاضر حساب کاربری کاربر مسدود شده باشد، ولیکن مجددا اقدام به افتتاح حساب کاربری نماید؛
  • هرگونه تبلیغ محصول دیگر و ایجاد بحث در مورد شرکت‌های دیگر از طریق پنل کاربری کاربر در وب‌سایت کارآونگ.
 • کاربر می‌پذیرد در صورتی که حساب کاربری به سبب یکی از موارد فوق‌الذکر مسدود شود، افتتاح مجدد حساب کاربری در کارآونگ (غیر از بخش 1.4 ماده حاضر که یکی از حساب‌های کاربری پابرجا خواهد ماند)، دانلود مجدد کلیه محصولات خریداری شده و پشتیبانی محصولاتی که از طریق حساب کاربری مسدود شده صورت گرفته است، امکان نخواهد داشت. کاربر بدین‌وسیله هرگونه ادعایی را در این مورد از خود سلب و اسقاط می‌نماید.
 • در صورتی که کاربر از سامانه کارآونگ، محصولی را خریداری نکرده باشد، کارآونگ می‌تواند بدون هیچ دلیلی حساب کاربری وی را با ارسال اطلاعیه طبق بخش «م» مسدود نماید و دسترسی کاربر مذکور به خدمات کارآونگ را حذف نماید.
 • در صورتی که به هر دلیل دیگری حساب کابری کاربر، مسدود شود، مقررات این ماده اعمال خواهد شد.

ماده  12 – بخش دیدگاه

 • بخش «دیدگاه» کارآونگ بستری برای به اشتراک‌گذاری تجربه خرید کاربران و طرح پرسش‌های مرتبط با محصولات است. کاربر با رعایت قوانین و مقررات سایت می‌تواند نظرات خود را به اشتراک بگذارد و سؤالات خود را مطرح نماید، در غیر این صورت نظر یا سؤال مطرح‌شده، توسط کارشناسان کارآونگ تائید نخواهد شد و متعاقباً در این بخش برای عموم به نمایش درنمی‌آید.
 • بدیهی است کارآونگ در قبال صحت نظرات منتشرشده در این بخش، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. همچنین نظرات کاربران ازنظر فنی مورد تائید کارآونگ نیست و نباید کاربر صرفا بر اساس نظرات سایر کاربران در خصوص خریداری محصول تصمیم‌گیری نماید.
 • نظرات بایستی به فارسی باشد، از ادبیات نوشتاری محترمانه استفاده کرده و کاربر از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کند. کاربر نباید لینک سایت‌های دیگر، اطلاعات تماس، ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی را در نظرات خود درج نماید.
 • سؤالات و نظرات بایستی صرفاً مرتبط با محصول موردنظر باشد.
 • هرگونه تبلیغ محصول دیگر و بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن حساب کاربری خواهد شد. موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه‌شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می‌شود.

ماده  13 – ارتباطات الکترونیکی

 • کلیه مکاتبات الکترونیکی میان کاربران و فروشندگان و نیز کاربران با کارآونگ در سیستم جامع تیکت کارآونگ صورت می‌گیرد. کاربر می‌پذیرد ارسال هرگونه اطلاعیه و ابلاغیه از طریق این سیستم به منزله ابلاغ تلقی می‌گردد.

ماده  14 – تحویل محصول

 1. پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن محصول خریداری‌شده، لینک دانلود در حساب کاربری خریدار درج می‌شود. عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود محصول، مانع تحویل محصول نمی‌گردد و خریدار ضمن اعلام مشکل در تیکت پشتیبانی، می‌باید حداقل ۷۲ ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود و لینک سالم برای ایشان ارسال گردد.
 2. کلیه سفارش‌هایی که وضعیت آن‌ها به تکمیل‌شده تغییریافته باشد در اسرع وقت به‌صورت فایل‌های دانلودی در حساب کاربری خریدار قابل‌مشاهده و استفاده خواهند بود. در صورت بروز مشکلات فنی، حداکثر زمان تحویل لینک‌های دانلود مربوط به سفارش ۷۲ ساعت کاری خواهد بود.
 3. خریدار درصورتی‌که در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، لینک محصول را دریافت ننماید، موظف است حداکثر ۷ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز، مراتب را توسط تیکت پشتیبانی، به بخش فروش کارآونگ اعلام نماید. در غیر این صورت ادعایی در این خصوص مسموع نیست.
 4. در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت‌هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، کارآونگ مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ٢ برابر خواهد بود.
 5. خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری‌شده را نخواهد داشت.
 6. کارآونگ مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری‌شده و تحویل‌شده را ندارد.
 7. در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را در حساب کاربری ایشان به کارآونگ اعلام نماید و کارآونگ موظف است ضمن پیگیری مغایرت از فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در صورت عدم رفع مشکل، مسئولیت کارآونگ صرفاً کسر وجه محصول از حساب فروشنده، مسترد کردن وجه به خریدار (طبق بخش «ی») و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.

ماده  15 – امنیت و محرمانگی

 1. به‌طورکلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط‌های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط‌ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه کارآونگ تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به‌صورت محرمانه می‌نماید، بااین‌حال از جانب احتیاط از خریداران و فروشندگان می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را ناامن فرض نمایند. کارآونگ هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.
 2. کارآونگ با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس‌های خود است.
 3. کارآونگ مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها و یا برنامه‌های مورداستفاده کاربر و فروشنده ندارد.
 4. کارآونگ مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده مابین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.
 5. کارآونگ مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری خریدار و فروشنده، توسط اشخاص ثالث ندارد.
 6. کارآونگ موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌های موجود در حساب کاربری خریدار و فروشنده است و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
 7. کارآونگ تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری خریداران، فروشندگان و بازاریابان انجام می‌دهد ازاین‌رو کارآونگ نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار، فروشنده، بازاریاب ازلحاظ نگهداری امنیت حساب خود است مسئولیتی ندارد.
 8. در صورت نیاز خریدار و فروشنده، در جهت برطرف کردن مشکلات غیر مرتبط با وظایف کارآونگ، کارآونگ بنا به حجم کار مجاز به دریافت هزینه اضافه جهت رفع مشکل است.
 9. شرایط محصولات در بخش جزییات محصول به نحو کامل درج‌شده است و فروشنده در خصوص موارد ذکر نشده تعهدی ندارد.
 10. در سفارشات فیزیکی (امور چاپی، هدایای تبلیغاتی، ظروف و البسه) زمان تقریبی تحویل در توضیحات محصول ذکر شده است.
 11. زمان تحویل براساس روز کاری محاسبه می‌گردد.

ماده  16 – پشتیبانی از محصولات

 1. ارائه خدمات پشتیبانی، توسط فروشنده و از طریق سیستم تیکت پشتیبانی کارآونگ در خصوص مشکلات مربوط به عملکرد خدمات است.
 2. پشتیبانی محصولات خریداری‌شده توسط کارشناسان کارآونگ انجام خواهد شد.
 3. خدمات پشتیبانی سه‌ماهه تضمین‌شده به مدت 3ماه از تاریخ ثبت سفارش (به صورت لحظه ای نخواهد بود) و با حداکثر زمان پاسخگویی 24 ساعت (به‌جز روزهای تعطیل رسمی) برای هر تیکت توسط طراح و یا کارشناسان کارآونگ ارائه می‌شود.
 4. کارآونگ تعهدی به فراهم نمودن موارد زیر جهت پشتیبانی محصولات خریداری شده را ندارد:
  1. ارائه راهنمای فارسی استفاده از محصولات؛
  2. ارائه کلیه آموزش‌های مرتبط با مباحث کسب‌وکار آنلاین ازجمله سئو، امنیت و … و رفع مشکلات مربوط به هسته سایت؛

ماده  17 – شرایط مرجوعی محصولات

 1. مستفاد از ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی و بند ه ماده 1 آیین‌نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی، مقررات مرجوعی مشمول محصولات کارآونگ که بنا بر طبیعت آن‌ها امکان باز پس دادن آن‌ها وجود ندارد نمی‌شود، اما کارآونگ در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده در صورت تحقق یکی از موارد زیر ظرف مدت 6 ماه از تاریخ ثبت سفارش، کارآونگ مجوز بهره‌برداری از محصول خریداری‌شده را لغو و  مبلغ پرداخت‌شده را به کیف پول خریدار مسترد می‌نماید:
  • عدم پاسخگویی فروشنده به تیکت خریدار پس از گذشت 72 ساعت (روزهای کاری) از زمان ثبت آخرین پاسخ تیکت؛
  • وجود مشکل اساسی در عملکرد محصول که قابلیت اصلی محصول را تحت تأثیر قرار داده و بدون آن محصول هیچ عملکردی نداشته باشد.
  • تبصره: چنانچه مشکل اساسی در نسخه جدید محصول ایجادشده باشد یا به دلیل وابستگی محصول با سرویس‌ها و API های سایر محصولات رخ‌داده باشد لازم است حداقل 14 روز بگذرد تا اطمینان حاصل شود که مشکل قابل‌رفع نیست.
  • در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را پس از ثبت لینک دانلود در حساب کاربری ایشان به کارآونگ اعلام نماید و کارآونگ موظف است ضمن پیگیری مغایرت از فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در صورت عدم رفع مشکل، مسئولیت کارآونگ صرفاً کسر وجه محصول از حساب فروشنده، مسترد کردن وجه به خریدار (طبق بخش «ی») و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.
 2. با توجه به بند 1 ماده حاضر و به‌منظور تائید بیشتر، در صورت تحقق موارد زیر یا موارد مشابه امکان مرجوع نمودن محصول امکان‌پذیر نیست:
  • خرید اشتباه؛
  • خرید تکراری؛
  • عدم توجه به توضیحات و امکانات محصول؛
  • عدم توجه به نیازمندی‌های لازم جهت ارائه خدمات (اطلاعات ثبتی، اطلاعات هویتی، اساسنامه، مدارک مورد نیاز و سایر شرایط) که در توضیحات درج‌شده است و یا به خریدار اعلام شده باشد؛
  • عدم توانایی در استفاده از محصول به دلیل ضعف دانش فنی؛
  • مرجوعی صرفاً برای یک ماه ابتدای خرید در سفارشات طراحی سایت است و خدمات چاپی و محصولات فیزیکی و هاست و دامنه و محصولاتی از این دست که در پلتفرم‌های دیگر به ثبت رسیده است امکان مرجوعی را ندارند.
  • عدم تجهیز به نیازهای موردنظر شما در شرایطی که در توضیحات محصول نیز این امکانات درج نشده باشد؛
  • عدم نیاز به محصول؛
  • عدم استفاده از محصول؛
  • پس از اتمام پشتیبانی تضمین‌شده 3ماهه؛ (3 ماه پس از تاریخ ثبت سفارش) کلیه ‌بندهای مرجوعی محصول لغو می‌گردد.
 3. عدم انجام تعهدات و قول‌هایی که طراح/فروشنده برای افزودن امکانات در نسخه‌های آتی محصول به‌صورت کتبی یا شفاهی به خریداران می‌دهند؛
 4. شرایط و ضوابط خاصی که فروشنده در توضیحات محصول درج کرده است.

ماده 18- حق امضاء

 • طراح حق دارد طراحى و اجراى اثر خود را در محل مناسب به طریقى که به اصل طرح آسیب وارد نگردد امضاء نماید. به کاربردن نشانى، تلفن و یا سایر اطلاعات توسط طراح گرافیک در کنار امضاء نیاز به تأیید کارفرما در متن قرارداد دارد. در صورت درخواست کارفرما مبنی بر عدم استفاده از نام و نشان طراح در اثر تولیدشده (وب‌سایت) 20 درصد به مبلغ کل قرارداد بابت حق امضاء اضافه خواهد شد.

 

ماده 19 – سایر شرایط

 1. کاربر بایستی پیش از خرید حتما به کیفیت محصول، نظر سایر خریداران، دیدگاه‌های ارسالی کاربران، امتیاز کاربران، توضیحات محصول و موارد مشابه دقت فرماید.
 2. کاربر متعهد است، اطلاعات کافی را در زمینه فعالیت خود و ارائه نام تجاری و سایر نشان­هایی که به عنوان شناسنامه فعالیت ایشان می­باشد و برای اجرای وب­سایت مورد نیاز است، در اختیار مجری قرار دهد.
 3. چنانچه در مواردی کاربر نیازمند خدمات طراحی و مشاوره باشد، می­توان با همکاری واحد تخصصی کارآونگ نسبت به رفع نیاز کارفرما اقدام مقتضی را ایجاد نمود.
 4. کارفرما متعهد به پرداخت کلیه هزینه­های مربوط به تمدید سالیانه، هزینه­های پشتیبانی ماهیانه، هزینه خدمات جدید و طراحی بانک­های مورد نیاز، هزینه خدمات جانبی (طراحی گرافیک) و هزینه اعزام کارشناس به محل مطابق قرارداد و تعرفه­های مجموعه اقدام نموده تا خدمات درخواستی برایشان انجام گردد.
 5. هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار کارآونگ شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و کارآونگ حق غیرفعال نمودن کاربران و اقدام قانونی علیه نامبردگان را جهت مطالبۀ خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت. انتشار مطالب غیر واقع از سامانه کارآونگ و یا هر یک از محصولات آن نیز مشمول این بند می‌گردد. کاربر می‌پذیرد در صورت نقض تعهد حاضر موظف است مبلغ دویست میلیون ریال به سبب نقض تعهد قراردادی به کارآونگ بپردازد. این بند نافی حق کارآونگ برای اقدام به پیگیری‌های کیفری یا حقوقی جهت احقاق حق نیز نمی‌باشد.
 6. کاربر متعهد است طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از سامانه کارآونگ استفاده نماید. درصورتی‌که به سبب عدم رعایت قوانین و قرارداد حاضر توسط کاربر، کارآونگ ملزم به پرداخت مبالغی به مراجع قضایی، اداری، دولتی، سایر مراجع یا به اشخاص ثالث گردد (ازجمله هزینه‌های دادرسی و هزینه اخذ وکیل)، کاربر موظف است کلیه مبالغ پرداخت‌شده را به کارآونگ پرداخت نماید.
 7. تمامی اطلاعات کاربران به‌عنوان اطلاعات محرمانه نزد کارآونگ محافظت‌شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام قضایی ذیصلاح. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، کارآونگ مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است.
 8. کاربر متعهد است به درخواست کارآونگ، درصورتی‌که کارآونگ به سبب نقض این قرارداد توسط کاربر، دعوایی را علیه وی یا شخص ثالث طرح نماید، هزینه‌هایی را که به این سبب متحمل می‌شود، ازجمله به‌نحو غیر انحصاری هزینه‌های دادرسی و حق‌الزحمه وکیل را پرداخت نماید.
 9. این شرایط و ضوابط و سایر اطلاعیه‌های حقوقی که کارآونگ در سامانه کارآونگ منتشر می‌سازد، رابطه‌ی قراردادی را در رابطه با وب‌سایت کارآونگ میان کاربر و کارآونگ به وجود می‌آورند. درصورتی‌که یک یا چند بند از بندهای این قرارداد به هر دلیلی بی‌اعتبار، غیرقانونی و یا غیرقابل اجرا باشد، این عدم اعتبار، غیرقانونی بودن و یا غیرقابل اجرا بودن نباید بر دیگر مفاد این قرارداد تأثیر بگذارد و این قرارداد باید طوری تعبیر شود که گویی چنین ماده بی‌اعتبار، غیرقانونی و یا غیرقابل اجرایی در آن وجود ندارد؛ همچنین قرارداد باید در حد امکان بر اساس شرایط و هدف اصلی‌اش اجرا گردد.
 10. هرگونه افزایش یا کاهش تعهدات طرفین با توافق فی­مابین مقدور خواهد بود.
 11. در صورتی که یکی از طرفین قرارداد به علتی که خارج از اراده او می­باشد (فورس ماژور) نتواند به تعهدات خود عمل کند، طرف دیگر حق دریافت هیچ­گونه مبلغی به استناد خسارات و یا عدم انجام تعهد را ندراد.
 12. مجری موظف است در مدت قرارداد و در مدت پشتیبانی نسبت به انجام هرگونه مشاوره به صورت تلفنی و گاهاً حضوری بسته به نیاز کارفرما (با توجه به شرایط اعزام کارشناس به محل) اقدام نماید.
 13. مجری می­تواند تا زمان دریافت مبالغ قرارداد از اجرای پروژه باز ایستد.
 14. زمان تحویل کار از تاریخ مفاصا حساب به مدت 30 روز کاری می‌باشد.
 15. هرگونه افزایش یا کاهش تعهدات طرفین با توافق فی­مابین مقدور خواهد بود.
 16. در صورتی که یکی از طرفین قرارداد به علتی که خارج از اراده او می­باشد (فورس ماژور) نتواند به تعهدات خود عمل کند، طرف دیگر حق دریافت هیچ­گونه مبلغی به استناد خسارات و یا عدم انجام تعهد را ندراد.
 17. مجری موظف است در مدت قرارداد و در مدت پشتیبانی نسبت به انجام هرگونه مشاوره به صورت تلفنی و گاهاً حضوری بسته به نیاز کارفرما (با توجه به شرایط اعزام کارشناس به محل) اقدام نماید.
 18. مجری می­تواند تا زمان دریافت مبالغ قرارداد از اجرای پروژه باز ایستد.
 19. زمان تحویل کار از تاریخ مفاصا حساب به مدت 30 روز کاری می‌باشد.
 20. کارآونگ می‌تواند قرارداد حاضر را به صلاحدید خود و در هر زمان تغییر دهد. قرارداد اصلاح‌شده فوراً پس از قرار گرفتن بر روی وب‌سایت یا در زمانی که کارآونگ تعیین می‌نماید، لازم‌الاجرا خواهد شد و کاربر مسئولیت بررسی به‌روزرسانی احتمالی قرارداد را بر عهده دارد. این تغییر از طریق پیامک، پنل کاربری یا ایمیل به اطلاع کاربر رسیده و استمرار استفاده از سامانه، پس از لازم الاجرا شدن این تغییرات به منزله قبول آن است. کارآونگ درصورتی‌که بخواهد تغییر اساسی را در قرارداد صورت دهد، 10 روز پیش از قرار گرفتن آن در وب‌سایت، اطلاعیه اصلاح قرارداد را در وب‌سایت قرار خواهد داد و کاربر در صورت مخالفت با آن، صرفاً می‌تواند خرید از سامانه کارآونگ را متوقف نماید و با ارسال درخواست خود مطابق بخش «م» به کارآونگ اطلاع دهد. در این‌صورت کاربر حق خرید هیچ محصولی را از کارآونگ ندارد. مفاد قرارداد حاضر بدون اعمال اصلاحات، صرفا در خصوص محصولات خریداری شده، تا زمان انقضای مدت قرارداد پابرجا خواهد بود ولیکن پس از خاتمه مدت قرارداد، قرارداد تمدید نخواهد شد و حساب کاربری کاربر موصوف مسدود خواهد شد. در هر صورت کارآونگ مسئول خساراتی که به سبب اصلاح یا توقف وب‌سایت کارآونگ، به کاربر یا شخص ثالث وارد می‌شود نخواهد بود.

کاربر اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان کارآونگ و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات سامانه کارآونگ است، ملغی است. با توجه به خدمات آنلاین و ارسال نسخه الکترونیک واریز مبلغ قرارداد و ثبت حساب کاربری و خرید محصول و خدمات به منزله امضا قرارداد و پذیرش مفاد آن بوده و ملزم به رعایت تمامی مواد مذکور در آن می‌باشند.

۱. درباره وب سایت

۱. ۱. به وب سایت کارآونگ خوش آمدید.

۱. ۲. این وب سایت توسط آتلیه ساعتچی اداره می شود. وب سایت کارآونگ طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون جرائم رایانه‌ای و قانون تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند امکان دسترسی و استفاده از سایت یا محصولات و خدمات مرتبط با آن، توسط آتلیه ساعتچی فراهم شده است. لطفا شرایط و مفاد زیر را به دقت مطالعه کنید. مرور و مطالعه این قسمت وب سایت، دلالت بر فهم، پذیرش و الزام به شروط این قرارداد دارد. چنانچه با هریک از شروط این قرارداد موافقت ندارید، فورا استفاده از وب سایت یا هریک از خدمات آن را متوقف کنید.

۱. ۳. کارآونگ حق بازبینی و تغییر هر یک از شروط قرارداد را بر اساس تشخیص خود، از طریق بروز رسانی این صفحه، محفوظ می دارد. زمانی که کارآونگ بروزرسانی در شرایط قرارداد اعمال کند، از روش های متعارف برای باخبر کردن شما از این تغییرات استفاده خواهد کرد. هر تغییری در شرایط از تاریخ انتشار آن دارای اثر فوری خواهد بود. پیش از آنکه ادامه قرارداد را مطالعه کنید، توصیه می شود که از این قرارداد یک نسخه کپی تهیه کرده و نزد خود نگاه دارید.

۲. قبول شرایط

شما به وسیله باقی ماندن در وب سایت و یا با کلیک کردن بر گزینه “پذیرش” که در رابط کاربری سایت موجود است، شرایط قرارداد را می پذیرید.

۳. اشتراک برای استفاده از خدمات

۳. ۱. به منظور دسترسی به خدمات، هر کاربر باید با پرداخت هزینه اشتراک، یک حساب کاربری انتخاب کند.

۳. ۲. مسئولیت انتخاب نوع حساب کاربری و پرداخت هزینه اشتراک، بر عهده کاربر است.

۳. ۳. پس از پرداخت هزینه اشتراک، برای دسترسی به خدمات هر کاربر باید حساب کاربری خود را ثبت کند.

۳. ۴. برای تکمیل عضویت در سایت، هر کاربر باید اطلاعات شخصی خود را در سایت ثبت کند. این اطلاعات شامل موارد زیر هستند:

الف) ایمیل ب) نام کاربری پ) نشانی پستی ت) شماره تماس ث) رمز عبور

۳. ۵. کاربران متعهد می شوند اطلاعات وارد شده در سایت، صحیح و به روز است.

۳. ۶. زمانی که فرایند ثبت نام در وب سایت کامل شود، کاربر سایت، ملزم به رعایت شرایط این قرارداد است و بلافاصله به خدمات سایت تا زمانی که مدت اشتراک کاربری منقضی شود، دسترسی خواهد داشت.

۳. ۷. درصورت وجود شرایط زیر، امکان پذیرش قرارداد و استفاده از خدمات وب سایت وجود ندارد:

الف) سن قانونی کاربر برای عقد قرارداد کفایت نکند.

ب) کاربر توسط قوانین کشور خود یا کشور ایران یا مکانی که در آن ساکن است از دریافت خدمات منع شده باشد.

۴. تعهدات کاربران

۴. ۱. اعضای سایت متعهد می شوند موارد زیر را رعایت کنند:

الف) شرایط قرارداد

ب) قوانین و مقررات مرتبط از هر نوع که باشند

پ) مسئولیت حفظ ایمیل و رمز عبور با کاربر است و استفاده از رمز عبور کاربر توسط شخص دیگری، ممکن است موجب قطع فوری خدمات وب سایت برای کاربر شود.

ت) هرگونه استفاده از اطلاعات ثبت نام کاربر توسط شخص دیگر یا اشخاص ثالث اکیداً ممنوع است. همچنین باید در صورت هرگونه استفاده غیرمجاز از رمز عبور، ایمیل و یا هرگونه نقض امنیت حساب کاربری خود، مراتب را فوراً به اطلاع کارآونگ برسانید.

ث) دسترسی به وب سایت و استفاده از آن غیرقابل انتقال و محدود به استفاده شخصی از خدمات کارآونگ است.

ج) دسترسی به وب سایت و استفاده از خدمات آن درصورت انجام هرگونه اقدام غیرقانونی و غیرمجاز، مانند جمع آوری اطلاعات ایمیل های اعضا به روشهای مختلف با هدف ارسال ایمیل های انبوه، قطع می شود.

چ) هرگونه درج آگهی های تجاری و محتوای تبلیغاتی، لینک های اینترنتی و نظایر آن، ممنوع بوده و می تواند بدون اطلاع قبلی توسط آتلیه ساعتچی از وب سایت حذف و منجر به پایان قرارداد شود. همچنین متعاقب هرگونه استفاده غیرقانونی و غیرمجاز از سایت، اقدامات قانونی مقتضی توسط آتلیه ساعتچی صورت خواهد گرفت.

ح) هرگونه استفاده خودکار (automated use) از وب سایت و خدمات آن ممنوع است.

۵. پرداخت هزینه اشتراک

۵. ۱ . پرداخت هزینه اشتراک از روشهای زیر ممکن است:

الف) درگاه آنلاین

۵. ۲ . تمامی پرداخت های هزینه خدمات از طریق درگاه زرین پال صورت می پذیرد. با استفاده از وب سایت و خرید خدمات آن متعهد می شوید که قواعد و قوانین مربوطه، شرایط استفاده، خط مشی حریم خصوصی و سایر اسناد حقوقی مرتبط با درگاه پرداخت را که در وب سایت درگاه مذکور موجود است زرین پال مطالعه کرده و آنها را پذیرفته اید.

۵. ۳ . در صورت عدم توجه به پرداخت هزینه اشتراک به هر دلیل، کاربر مسئول کلیه هزینه های پیگیری این موضوع از قبیل هزینه های بانکی و موارد مربوط به هزینه اشتراک است.

۵. ۴ . کارآونگ میتواند در هر زمان در تعرفه های اشتراک تجدید نظر کرده و آنها را تغییر دهد. این تغییر تعرفه پس از اتمام دوره اشتراک فعلی کاربر اعمال خواهد شد.

۶. سیاست های بازگشت هزینه اشتراک

کارآونگ در صورتی هزینه اشتراک را بازمی گرداند که توانایی ارائه خدمات به کاربر را نداشته باشد. در غیر این صورت ممکن است به تشخیص مدیریت کارآونگ تحت شرایط خاصی این هزینه عودت داده شود.

۷. کپی رایت و مالکیت فکری

۷. ۱. وب سایت، خدمات خرید و تمامی محصولات مرتبط با کارآونگ تحت شمول کپی رایت هستند. محتوای سایت توسط قوانین کپی رایت کشور ایران و معاهدات بین المللی محافظت می شود. تمامی حقوق از جمله کپی رایت، در محتوای وب سایت یا مطالب گردآوری شده سایت مانند متون، گرافیک، تصاویر، نشان ها، فیلم ها، تصاویر، صداها و نرم افزارهایی که به وب سایت مربوط بوده و یا توسط وب سایت کنترل می شوند، نزد آتلیه ساعتچی و همکاران آن محفوظ است.

۷. ۲. تمامی علایم تجاری،خدماتی و اسامی تجاری، متعلق به کارآونگ هستند و توسط آتلیه ساعتچی ثبت شده و یا تحت لیسانس آن هستند و از سوی کارآونگ به کاربر یک مجوز بین المللی برا استفاده غیر انحصاری اعطا می شود تا زمانی که:

الف) مطابق با شرایط قرارداد از وب سایت استفاده کند.

ب) وب سایت و مطالب موجود در آن را کپی و در حافظه نهان دستگاه (cache memory) خود ذخیره کند.

پ) صفحات وب سایت را برای استفاده شخصی و غیرتجاری خود پرینت کند.

کارآونگ هیچ حقوق دیگری در رابطه با وب سایت و خدمات آن به کاربر اعطا نمی کند و تمامی حقوق دیگر صریحاً توسط آتلیه ساعتچی محفوظ هستند.

۷. ۳. کارآونگ تمام حقوق، عناوین و منافع مرتبط با وب سایت و محتوای آن را برای خود محفوظ می دارد. اقدامات کاربر در وب سایت یا در ارتباط با آن، سبب انتقال موارد زیر به کاربر نمی گردد:

الف) اسامی تجاری و معاملاتی، نام دامنه، علامت تجاری، طراحی صنعتی، پتنت (ثبت اختراع)، طراحی ثبت شده و کپی رایت

ب) حق استفاده یا سواستفاده از نام تجاری و معاملاتی، نام دامنه، نشان تجاری یا طراحی صنعتی

پ) هرچیز، اعم از سیستم یا فرآیندی که موضوع پتنت (ثبت اختراع)، طراحی ثبت شده یا کپی رایت (یا الگو برداری یا تغییر در سیستم یا روند آن) باشد.

۷. ۴. کاربر مجاز نیست بدون اجازه قبلی کتبی از آتلیه ساعتچی و سایر همکاران مرتبط با وب سایت، با هر هدفی اقدام به پخش، انتشار مجدد، آپلود برای اشخاص ثالث، انتقال، ارسال، توزیع، نمایش یا به کارگیری عمومی، ایده برداری یا تغییر به هر شکلی در مطالب وب سایت یا محتواهای ارائه شده از سوی طرف های ثالث کند؛ مگر آنکه توسط قرارداد این اجازه تصریح شده باشد. این ممنوعیت ها شامل مطالبی از وب سایت که به شکل رایگان برای استفاده مجدد و یا در دامنه عمومی وب سایت وجود دارند، نمی شود.

۸. حریم خصوصی

وب سایت کارآونگ صیانت از حریم خصوصی شما را جدی می گیرد و تمامی اطلاعات به دست آمده بواسطه استفاده شما از وب سایت یا مطالب آن را تحت حمایت سیاست حفظ حریم خصوصی (که در وب سایت در دسترس است) قرار می دهد.

۹. سلب مسئولیت کلی

۹. ۱. هیچ یک از شروط این قرارداد، تضمینات، تعهدات و شرایطی را که به موجب قوانین ایران تحمیل می شوند، مستثنی نمی سازد.

۹. ۲. با توجه به این بند و تا حدی که قوانین مجاز بدانند:

الف) تمام شروط، تعهدات و ضمانت، نمایندگی و شرایطی که در قرارداد ذکر نشده اند، مستثنی از این شروط هستند.

ب) کارآونگ مسئولیتی در قبال هرگونه خسارت خاص و غیرمستقیمی که فارغ از منشا آن به منافع، موقعیت یا اعتبار تجاری که بواسطه ارائه خدمات یا در ارتباط با مطالب یا شروط این قرارداد به کاربران وارد میشود ندارد؛ مگر آنکه این خسارات، عرفاً قابل پیش بینی بوده و بر اثر قصور کارآونگ در تامین ضمانت های لازم برای کاربر رخ داده باشد.

۹. ۳. تمامی عواقب احتمالی استفاده از وب سایت و خدمات آن برعهده کاربر است و تمام مطالب وب سایت و خدمات آن همان طور که در دسترس است، فاقد هرگونه تعهد و ضمانت حقوقی می باشد. هیچ یک از اشخاص مرتبط با وب سایت از قبیل مدیران، کارمندان، همکاران و مشارکت کنندگان آن، هیچ گونه نمایندگی، تعهد و ضمانتی اعم از ضمنی و صریح، در خصوص وب سایت و خدمات ارائه نداده اند. عدم مسئولیت اشخاص نامبرده، شامل هرگونه ضرر و زیانی است که ممکن است در نتیجه اعمال زیر متحمل شوید:

الف) عدم کارایی و اجرای وب سایت، خطا، حذف و قطع ارتباط، نقص، عدم اصلاح نقص، تاخیر در عملکرد و انتقال، ویروس ها یا سایر حملات زیانبار رایانه ای، از دست رفتن اطلاعات، خرابی خطوط ارتباطی، رفتار غیرقانونی اشخاص ثالث، سرقت از وب سایت، تخریب، تغییر یا دسترسی غیرمجاز به بایگانی وب سایت.

ب) صحت اطلاعات و محتوای وب سایت، خدمات و سایر مطالب مرتبط با آن، مانند محتوا و تبلیغات و آگهی های درج شده در وب سایت از سوی اشخاص ثالث.

پ) هزینه هایی که در نتیجه استفاده کاربر از وب سایت، خدمات و یا محصولات آن، به وجود می آید.

ت) خدمات یا پیوندهایی (Links) که برای سهولت استفاده کاربر از وب سایت فراهم شده است.

۱۰. تحدید مسئولیت

۱۰. ۱. به وجود آمدن مسئولیت آتلیه ساعتچی در ارتباط با خدمات خرید یا این قرارداد، فارغ از منشا آن از سقف مبلغی که کاربر در عملیات خرید پرداخته است فراتر نخواهد رفت. درصورتی که هزینه محصول را پرداخت نشده است.

۱۰. ۲. اشخاص وابسته به وب سایت اعم از کارمندان، نمایندگان، همکاران، مجوز دهندگان و غیره هیچ گونه مسئولیتی فارغ از منشا آن در قبال کاربر، برای خسارات و زیان های مستقیم یا غیرمستقیم ندارند. همچنین این عدم مسئولیت، شامل هر نوع از بین رفتن منفعت مستقیم یا غیرمستقیم و از دست دادن و تضعیف اعتبار تجارت یا سایر زیان های غیرمادی نیز می شود.

۱۱. فسخ قرارداد

۱۱. ۱. شرایط قرارداد تا زمانی که توسط هریک از طرفین فسخ نشده باشد، اعتبار دارد.

۱۱. ۲. هر زمان که کاربر بخواهد قرارداد را فسخ کند باید:

الف) اشتراک فعلی خود را تمدید نکند.

ب) تمامی حسابهای کاربری خود را که مرتبط با خدمات است، از طریق وب سایت کارآونگ ببندد.

پ) قصد خود را برای فسخ از ۳۰ روز قبل به اطلاع آتلیه ساعتچی برساند.

اطلاعیه فسخ باید به صورت کتبی از طریق بخش “ارتباط با ما” که در سایت موجود است ارسال شود.

۱۱. ۳. قرارداد حاضر در صورت تحقق هر یک از شرایط زیر می تواند در هر زمان توسط آتلیه ساعتچی فسخ شود:

الف) پس از انقضای مدت اشتراک، کاربر اقدام به تمدید آن نکند.

ب) یکی از بندهای قرارداد توسط کاربر نقض شود و یا قصد نقض آن را داشته باشد.

پ) قانون به فسخ قرارداد حکم کرده باشد.

ت) ارائه خدمات خرید، طبق تشخیص آتلیه ساعتچی از نظر تجاری به صرفه نباشد.

۱۱. ۴. با توجه به قوانین مربوطه، آتلیه ساعتچی حق دارد بنا به تشخیص خود، در صورتی که کاربر عملی خلاف شرایط قرارداد یا قوانین مربوطه انجام دهد و یا به زیان اعتبار تجاری آتلیه ساعتچی یا سایر اشخاص ثالث مرتبط رفتار کند، در هر زمان تمام یا بخشی از دسترسی کاربر را به وب سایت یا خدمات مرتبط به آن بدون اعلام قبلی تعلیق یا قطع کند.

۱۲. غرامت

۱۲. ۱. کاربر متعهد میشود که در صورت تحقق موارد زیر به کارآونگ ، همکاران، کارمندان، نمایندگان، اشخاص ثالث ارائه دهنده محتوا و یا سایر اشخاص وابسته به وب سایت، غرامت پرداخت کند:

الف) کلیه اعمال، دعاوی حقوقی، ادعاها، مطالبات، بدهی ها، هزینه ها، زیان ها و خساراتی(شامل هزینه های دادرسی دعاوی غرامت) که در نتیجه محتوایی که از جانب کاربر در سایت قرار گرفته است، به وجود آمده است.

ب) هرگونه عواقب مستقیم یا غیرمستقیمی که از طریق دسترسی و استفاده کاربر یا نمایندگان او از وب سایت به بار آمده است.

پ) هرگونه نقض قرارداد

۱۳. حل اختلاف

۱۳. ۱. الزامی:

اگر اختلافی مرتبط با شرایط قرارداد و یا از آن ناشی شود، طرفین برای رجوع به مراجع قضایی و شروع دادرسی موظف به رعایت بندهای زیر هستند (به جز مواردی که نیاز به رسیدگی فوری و صدور قرار است):

13. 2. اطلاعیه (notice):

هر یک از طرفهای قرارداد که بخواهد دعوایی براساس قرارداد اقامه کند، بایستی طی یک اطلاعیه مکتوب، جزئیات ماهیت دعوا، منافع حاصل از آن و اقدامات مقتضی را به طرف مقابل ابلاغ کند.

۱۳. ۳. حل و فصل:

با دریافت اطلاعیه بند قبلی، طرفین قرارداد باید:

الف) ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ اطلاعیه، تلاش کنند همراه با حسن نیت، از طریق مذاکره یا سایر روش هایی که مشترکا توافق می کنند، موضوع اختلاف را به طرزی کارآمد حل و فصل کنند.

ب) اگر به هر دلیلی، پس از انقضای مهلت سی روزه بعد از تاریخ اطلاعیه، اختلافات موجود حل نشوند، طرفین باید برای انتخاب یک میانجی توافق کنند و یا از رئیس اتاق بازرگانی تهران یا نماینده او تقاضای انتخاب میانجی کنند.

پ) طرفین به طور مساوی مسئول تامین مبالغ و هزینه های متعارف انتخاب میانجی، محل و مقر دادرسی و یا هرگونه هزینه های که میانجی به عنوان پیش شرط شروع حل و فصل اختلاف درخواست کند، هستند. ت) میانجی گری در تهران برگزار خواهد شد.

۱۳. ۴. خاتمه میانجی گری

اگر سه ماه از شروع میانجی گری سپری شده باشد و اختلاف همچنان حل نشده باقی مانده باشد، هر یک از طرفین می توانند از میانجی، خاتمه میانجی گری را درخواست کنند و میانجی نیز موظف است ترتیب اثر بدهد.

۱۳. ۵. محرمانگی

تمامی اطلاعات و مکالمات مربوط به مذاکراتی که طرفین در راستای بند حل اختلاف انجام می دهند، محرمانه بوده و باید تا حد ممکن، مذاکرات بدون غرض ورزی، غیرتبعیض آمیز و با هدف حفظ اسرار باشد.

۱۴. مقر و صلاحیت

خدمات وب سایت کارآونگ با هدف مشاهده و استفاده ساکنان ایران طراحی شده است؛ به همین دلیل در صورت بروز هرگونه اختلاف مربوط به وب سایت، مقرر می شود که مقر اختصاصی حل اختلاف در تمامی اختلافات ممکن، دادگاه های شهر تهران باشند.

۱۵. قانون حاکم

قانون حاکم بر قرارداد، قوانین ایران است. هرگونه اختلاف یا ادعا که از قرارداد ناشی و یا به آن مربوط میشود، فارغ از ماهیت آن، بایستی مطابق قوانین ایران رسیدگی و تفسیر شود. اعتبار بند قانون حاکم مورد اعتراض نبوده و شرایط قرارداد برای طرفین، جانشینان و منتصبان آنها، الزام آور است.

۱۶. مشاوره حقوقی مستقل

طرفین قرارداد تایید و اعلام می کنند که مفاد این قرارداد منصفانه و متعارف بوده و هر دو طرف فرصت کافی برا بهره مندی از مشاوره حقوقی مستقل داشته اند و اعلام می دارند که قرارداد مخالف سیاست های عمومی در زمینه تبعیض و نابرابری، وجود قدرت چانه زنی یا سیاست های کلی محدودسازی تجاری نبوده است.

۱۷. تفکیک و تجزیه قرارداد

درصورتی که هر یک از بخش های این قرارداد توسط دادگاه صلاحیتدار، بی اعتبار و یا غیرقابل اجرا تشخیص داده شود، آن بخش از قرارداد جدا شده و باقی مفاد قرارداد به قوت خود باقی خواهند ماند.

سبد خرید
اسکرول به بالا